OSTRAVICE ULTRAZELENÁ

Ladislav Mohelník:

„Po zkušenosti s vládnutím v Bursíkově éře se Zelení znovu překotně do vlády hnát nebudou“ Foto SZ, http://denikreferendum.cz/

Předseda Strany zelených PhDr. Matěj Stropnický v rámci okurkové sezony a „ostře“ probíhajícího předvolebního boje poskytl svému názorově blízkému, na anonýmitě redaktora založenému, internetovému mediu denikreferendum.cz rozhovor, ve kterém líčí na základě primitivně podbízivých otázek, k jakému posunu v politice mezi Zelenými pod jeho vedením došlo a v blízké budoucnosti ještě i dojde. Po dokončení Fakulty sociálních studií na Univerzitě Karlově v Praze, dospěl z hlediska své nové profese k závěru, že ČSSD, která se stále více zabývá budováním policejního aparátu a s ním souvisejících úřadů v nově objeveném kyberprostoru, nejeví vůbec žádný zájem o cca 200 000 mladých voličů, kteří by potřebovali bydlet nejlépe někde v Praze. Život v přírodě už neláká tak jako za časů fizlackého Brontosaura a tak se zelení nastěhovali především do Prahy. Zákon o sociálním bydlení, na který Straně zelených věrní pražští squateři sázeli, přes parlament neprošel. Stropnický jako krajský zastupitel okamžitě pochopil, že mu tím Sobotka vlastně nabídl téměř půl milionu hlasů, když svým ultralevým potencionálním příznivcům postaví nájemní byty, které navíc zachrání mladé před hypotékami a zadlužováním na celý život. 

Posun k sociálním tématům je dán proměnou strany. Ona sama tento akcent dnes vyžaduje. Zeleným bylo v minulosti vytýkáno, že jsou stranou pro bohaté. Že politika, kterou prosazujeme, je politika, na niž si společnost musí teprve vydělat. Ono ale samozřejmě lze zavádět taková opatření, které budou šetrná k životnímu prostředí a zároveň přinesou užitek celé společnosti. Zelená politika se nerovná okrašlování venkova, opravám božích muk nebo výsadbě stromů, byť to na místní úrovni děláme také. Zelená politika je politika budoucnosti, jejímž cílem je spravedlnost.

Mladý Stropnický s čerstvým diplomem doktora začal po Bursíkově zradě zřejmě myslet na další pomstu společnosti jako na akt ultra spravedlnosti za svůj příští volební neúspěch. Proč by se měl starat o okrašlování Ostravice a chránit historicky cennou starodávnou kapli i s lípou před kácením, když to u voleb stejně nikdo neocení? Hluboce se ovšem mýlí, když hlásá, že zadlužený člověk nemůže být svobodný. To by u nás především namohl být svobodný žádný průměrný podnikatel, který jen nekecá, ale i něco dělá. Nájemní dům, jehož výstavbu musí někdo rovněž zaplatit se vyznačuje tím, že jeho celkové náklady nebudou v ničem nižší než když si byt koupím z hypotéky přímo. Každý developer si moc dobře spočítá, jak vysoké musí být nájemné, aby za dobu amortizace bytu něco ještě i vydělal. Jeho náklady plus zisk budou logicky vždy podstatně vyšší než hypotéka a přímá koupě bytu. Jedině, že by si Stropnický zase myslel, že mu to zaplatím já, tak jako dodnes platím Bursíkovi ty jeho chytré elektrárny. Svobodný není především ten, kdo spekulantům musí platit za každý kilowat elektřiny téměř dvojnásobek skutečných nákladů. Bursíkova zrada podle Stropnického nespočívá v tom, že všichni platíme předraženou elektřinu naordinovanou nám kdysi vládními Zelenými, ale v tom, že ty svoje chytrosti už nyní Bursík dodává výhradně jenom Kalouskovi.

Díky nové ultrazelené politice pražských sociálek a aktivitě ostravických diveloperů bez zábran budujících velkoplošná sportoviště téměř výhradně pro takové pražské sociální případy jako je Stropnický, Bursík nebo Kalousek, postupuje ta jejich spravedlnost na úkor ostravických starousedlíků stále dál a dal do beskydských hor. Aktuálně dorazila bez patřičné pozornosti občanů až na ostravickou Pilu a do Stříbníka. Můžeme si již dnes bez jakéhokoli rizika vsadit také na to, že i na několikanásobně předražené sociální byty, po nedávné moudré starostově privatizaci obecních bytů, na Ostravici z onoho principu ultrazelené spravedlnosti, také brzy dojde.


Zdroj: http://denikreferendum.cz/clanek/25779-rozhovor-s-matejem-stropnickym-zadluzeny-clovek-neni-svobodny
http://denikreferendum.cz/
http://denikreferendum.cz/assets/pictures/31635/hp_main/MatejStropnicky.jpg

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..